Okresní výstava Konice 2019

Letošní výstavní sezóna 2019 byla zahájena na okresní výstavě v Konici (okres Prostějov), která se konala dne 17. – 18. srpna. Konice je společenským centrem oblasti mikroregionu Konicko a žije zde 2 800 obyvatel. Proto se předpokládala velká účast veřejnosti.

zemplínky králík_výstava Konice 2019
Kávička na výstavě a výstavní katalog 🙂

Na výstavu bylo přihlášeno 116 králíků. V předešlém roce bylo vystaveno 151 králíků, takže chovatelé z Konice zaznamenali pokles s vystavovanými králíky oproti roku 2018. Důvodem tohoto poklesu určitě nebude zázemí areálu, jelikož chovatelé si pořídili kompletní nový fundus. Umístění klecí je nadstandartní, jelikož jsou klece pod starými stromy, takže minimální množství slunce. To byl hlavní důvod účast na této výstavě, jelikož vystavovat králíky na neustálém přímém intenzivním slunci je pro králíky velice vyčerpávající.

Areál výstaviště Konice

Na tuto výstavu byly připraveny dvě čtyřčlenné kolekce. Králíci byli posuzováni jako mláďata (stáří králíků v době výstavy – 6 měsíců).

Tyto dvě  kolekce si vedly následovně:

Kolekce č. 1 (vystavovatel Ing. Tomáš Ondrouch)

95,0 b (mládě velmi dobré)

94,5 b (mládě velmi dobré)

94,0 b (mládě velmi dobré)

94,0 b (mládě velmi dobré)

!ČESTNÁ CENA!

Samec získal na výstavě 95,0 bodů

Kolekce č. 2 (vystavovatel Miloslav Ondrouch)

94,5 b (mládě velmi dobré)

94,0 b (mládě velmi dobré)

94,0 b (mládě velmi dobré)

93,5 b (mládě velmi dobré)

Návštěvníci si mohli dát něco dobrého z grilu a za pultem byla velice příjemná obsluha s lidovými cenami. Určitě doporučuji chovatelům se této výstavy zúčastnit v příštím a roce!

0 comments on “Okresní výstava Konice 2019Add yours →

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *