Výstava Kuřim 2018

Již tradičně pořádají druhou neděli v říjnu chovatelé ZO Kuřim místní výstavu králíků, holubů a drůbeže. S letošním ročníkem mohou být chovatelé velice spokojeni, protože i když je výstava v polovině října, tak byl velice pěkný a slunečný víkend. Návštěvníky při vstupu do areálu určitě zaujme nový fundus všech klecí a nádherná výzdoba květin a dýní ze zahradnictví u Kopřivů.


Pro malé návštěvníky byla připravena bohatá tombola, a proto není divu, že se u stánku s tombolou tvoří menší fronty. Výborné občerstvení zajišťuje Pivnice u Kozla (místní Pivní Klub).


Na výstavě bylo možné zhlédnout 170 kusů králíků. Jednalo se o velmi kvalitní chovy a důkazem toho bylo i to, že na výstavě vystavovali tři letošní mistři z celostátní výstavy mladých králíků ČR a jeden loňský majster z celostátní výstavy SK.

Nejlepším králíkem výstava se stal samec činčily velké s body 96,0, kterou vystavil Ing. Zdeněk Koláček.

Na tuto výstavu byla připravena jedna čtyřčlenná kolekce a vedla si následovně:

95,0 b (mládě velmi dobré)
95,0 b (mládě velmi dobré)
94,5 b (mládě velmi dobré)
94,4 b (mládě velmi dobré)

Celkem za kolekci: 379 b

!ČESTNÁ CENA!

Tato výstava patří mezi historicky nejúspěšnější výstavu, jelikož se povedlo získat kuřimský hattrick (čestná cena udělena v roce 2016, 2017 a 2018) a byl zde dosažen nejlepší bodový zisk za kolekci v rámci výstav v ČR!

0 comments on “Výstava Kuřim 2018Add yours →

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *