Hodová výstava-Švábenice 2018

Po velice dobrém začátku v Olomouckém kraji byla snaha se prosadit i v Jihomoravském kraji a to konkrétně na hodové výstavě ve Švábenicích. Městys Švábenice leží 11 km od Vyškova na rozhraní okresů vyškovského, prostějovského a kroměřížského. Výstava se uskutečnila ve dnech 29. – 30. září s tím, že bylo možné zvířata dovést v sobotu ráno a v neděli odpoledne po vyhlášení si je vzít zpět domů. To bylo velice praktické, protože na většinu výstav pořádaných v tomto termínu museli chovatelé zvířata dopravit na výstavu již ve čtvrtek (z důvodu pátečního státního svátku) , což je pro zvířata velice náročné.

ZO ČSCH Švábenice se mohou pochlubit velice krásným areálem, ale s menší kapacitou na výstavní klece. Na výstavu bylo přihlášeno cca 112 králíků a nejvíce byla zastoupena tyto plemena – velký světlý stříbřitý, burgundský králík, kalifornský, stříbřitý malý králík aj. Část králikářských klecí je obnovena novým fundusem.

Po posouzení králíků byly brány areálu pro návštěvníky otevřeny v sobotu od 14 hod. do 18 hod. a v neděli od 8 hod. do 15 hod. Počasí pořadatelům vyšlo a určitě pro obyvatele Švábenic je tato výstava příjemné zpestření hodových oslav. Navíc si při odchodu mohli koupit domácí burčák nebo si dát gulášek. Výstavu doprovázela živá hudba a k vidění byl i králičí hop.

Na výstavu byla nachystána tříčlenná kolekce a poprvé vystavena linie s označením S – 4xx. I když se jednalo o malou výstavu, tak pořadatelé zařídili velice kvalitní a známé posuzovatele.

Tato kolekce si vedla následovně:

95,0 b (mládě velmi dobré)

94,5 b (mládě velmi dobré)

94,0 b (mládě velmi dobré)

!ČESTNÁ CENA!

0 comments on “Hodová výstava-Švábenice 2018Add yours →

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *