Okresní výstava – Senice na Hané 2018

Letošní sezóna byla zahájena na okresní výstavě králíků, holubů a drůbeže v Senici na Hané. Místní ZO Senice na Hané letos slaví 55. výročí svého založení a při této příležitosti bylo možné v kulturním domě nahlídnout na činnost této organizace. Na výstavě bylo možné zhlédnout 230 kusů králíků, 77 voliér drůbeže a 127 kusů holubů.

Přejímka zvířat probíhala již ve čtvrtek odpoledne a v pátek ráno.  V pátek přijíždějící vystavovatelé se svými zvířaty měli  od místní organizace nachystané překvapení v podobě vydatného deště.

Pro návštěvníky výstavy se naštěstí počasí umoudřilo a víkend nabídl velice krásné počasí. Chovatelé místní organizace se mohou pochlubit velice pěkným areálem a v případě vysokých teplot mají králíkáři velikou výhodu, jelikož klece jsou umístěny a stíněny pod ,,staletými“ lipami.

Na tuto výstavu byly připraveny dvě čtyřčlenné kolekce. Králíci byli posuzováni jako mláďata (stáří králíků v době výstavy – 6 měsíců).

Tyto dvě  kolekce si vedly následovně:

Kolekce č. 1

95,0 b (mládě velmi dobré)

94,5 b (mládě velmi dobré)

94,5 b (mládě velmi dobré)

94,0 b (mládě velmi dobré)

!ČESTNÁ CENA!

 

Kolekce č. 2

94,5 b (mládě velmi dobré)

94,0 b (mládě velmi dobré)

94,0 b (mládě velmi dobré)

94,0 b (mládě velmi dobré)

Čestné ceny a poháry byly slavnostně předány poslankyní Parlamentu České republiky paní Mgr. Zuzanou Majerovou – Zahradníkovou, náměstkem hejtmana Olomouckého kraje panem Mgr. Jiřím Zemánkem a starostou obce panem Ing. Michalem Tichým.

0 comments on “Okresní výstava – Senice na Hané 2018Add yours →

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *